7.5. - 8.5., Saty

29. června 2018 v 22:59 | Martin(e)K + Ivet(k)a |  fotky/photos
7.5.

Bus jsme našli hned na poprvé! Průvodkyně hotová starostlivá paniučitelka, překlad zajistil švýcarsko/německý pár a jelo se. Cílem byla vesnička Saty, kde se mělo spát u místních. Cesta dolinou, pak přes kopce a hory, najednou konec asfaltu, jelo se busem po polňačce, drnčely okna, ventilátory se dovnitř hrnul prach. Vůkol rozeseté vesničky vypadaly fotogenicky. Krajina taky. Jestli bych tam chtěl bydlet furt, to nevím. K večeru jsme dorazili na místo, napínavé rozdělování k rodinám. Myslím, že jsme jako vždy dopadli velmi slušně, prima ubytko, prima parta. Max z Kyrgyzstánu, Giorg z Kazachstánu, Adrian a Aneta z Polska, děvče a kluk z Kazachstánu, jejichž jména nepamatujem. Před večeří jsem se prošel a zkouknul malebné okolí. No a po lahodné večeři spát...! PS: Na ráno jsem si domluvil koňojízdu za stopadesát ká čé.

8.5.

Nemít oba dva sluchátka, nevyspali bysme se. Giorg tlachal se sbalenýma místníma kočkama do noci, což by ještě šlo, ale fakt celou noc vytrvale řvali psi. Ráno před sedmou mě zavedl mladý synek (asi sedm let) ke koníkovi, koník vypadal trochu zuboženě, nechal jsem ho jet na dvojku, nechtěl jsem ho moc trápit. Dva kluci mě pro jistotu hlídali v závěsu, kdybych náhodou žuchnul.

Snídanička a o půl edváté přijel echt gazik, který nás měl dovézt k horskému jezeru. Vešlo se nás dovnitř devět. Davaj! Jelo se cestou necestou, řidič udržoval slušnou rychlost, někdy jsme se trochu proletěli, někdy důkladně zhoupli, někdy skoro převrátili, non stop kostitřas, jazyk radši za zuby. U jezera jsme byli mezi prvníma. Ostatní pěšmo, kuřata koňmo nahoru. Bylo tam hezky, za krátký čas zase poněkud těsno, lidí moc. Koňmo dolů pod jezero, gázem zase sešup dolů.Společný oběd a foto s rodinkou, poňuňání s v noci proklínanou psí smečkou. Trip utekl jako voda, cesta busem do Almaty byla dosti zdlouhavá, dorazili jsme až večer. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama